Reklama

Blogerzy z całej Europy ocenią browary na 6. Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa

01/04/2015 00:00

Kilkunastu blogerów piwnych z Hiszpanii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Danii i Polski będzie oceniać premierowe piwa na 6 Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa, który od 1 do 3 maja trwać będzie na Stadionie Wrocław.

Obecność blogerów piwnych na festiwalu to jedna z nowości programowych tegorocznej edycji. Organizatorzy, oprócz polskich blogerów, postanowili zaprosić gości europejskich, będą to: Simon Martin z Walii, Joan Villar-i-Marti z Katalonii, Martin Voigt z Austrii, Goncalo Faustino z Portugalii oraz Peter Vad Godtberg Jensen z Danii.


 


Głównym punktem programu, który zaangażuje wszystkich zaproszonych blogerów, łącznie ma ich być blisko 20, będzie tzw. live beer blogging, czyli blogowanie na żywo. W specjalnie wydzielonej strefie wzdłuż stadionowej murawy zostaną ustawione stanowiska, przy których blogerzy będą degustować premierowe piwa oraz na żywo dzielić się wrażeniami z internautami. Uczestnicy festiwalu będą mogli śledzić live beer blogging na stadionowych telebimach, ponieważ wydarzenie będzie dodatkowo filmowane i transmitowane na stadionowe ekrany.

Reklama

 

 


Przewidziane zostały dwie sesje live beer blogging, w pierwsze dwa dni festiwalu - piątek i sobotę - trwające każdorazowo ok. 1,5 godz. Dodatkowo blogerzy wezmą udział w panelach dyskusyjnych prowadzonych przez najbardziej obecnie znanego blogera piwnego w Polsce - Tomasza Kopyrę, który jest jednocześnie koordynatorem strefy blogerskiej podczas 6 Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.


 


Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to wydarzenie pod wieloma względami wyjątkowe - jest największym Festiwalem w Polsce oraz jedną z większych tego typu imprez na kontynencie europejskim. Główna idea przyświecająca organizacji Festiwalu to promocja oryginalnych i niepowtarzalnych smaków piwa z małych oraz średnich browarów, jak i propagowanie stylowych potraw wykraczających poza stereotyp piwnej oferty kulinarnej.

Reklama

 


Niezmiernie ważnym wątkiem programowym imprezy jest sfera działań poświęconych edukacji uczestników. Wrocławski Festiwal to wydarzenie silnie związane z rodzimą tradycją piwowarską, ponieważ powstał na bazie cyklicznych warsztatów warzenia piwa, które nieprzerwanie od 11 lat są organizowane w stolicy Dolnego Śląska, natomiast od 2010 roku stanowią część Festiwalu. Tym samym uczestnicy mają szansę nie tylko smakować piwo, ale również poznać techniki produkcji złotego trunku.


 


Jednym z największych atutów Festiwalu jest jego uniwersalność; dzięki bogatej ofercie wystawienniczej oraz programowej przyciąga olbrzymią publiczność, wśród której znajdują się zarówno profesjonalni znawcy rzemiosła piwowarskiego, jak i osoby po prostu ceniące niepowtarzalne smaki piwa, kulinariów oraz dobry poziom rozrywki.

Reklama

 


Dla każdego odwiedzającego imprezę - Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa - staje się obowiązkową pozycją w rocznym kalendarzu wydarzeń piwowarskich. Dlatego podczas każdej kolejnej edycji notowany jest stały wzrost festiwalowej frekwencji, która z poziomu 4 tysięcy w 2010 roku wzrosła do 50 tysięcy w roku 2014.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości