Reklama

Co tak hałasuje w centrum Wrocławia? "Ludzie nie mogą spać"

17/01/2024 09:20

Hałas pochodzący najprawdopodobnie z okolic torów kolejowych postawił po czwartej rano mieszkańców Przedmieścia Oławskiego na równe nogi. Niektórzy twierdzą, że ktoś włamał się do pociągu i sam nadaje sygnał, jeszcze inni mówią o sygnałach mówiących o pożarze.

O hałasie na Przedmieściu Oławskim zaalarmowali nas mieszkańcy. Twierdzą, że w okolicy godziny 4-4:30 17 stycznia był nadawany sygnał kolejowy A-2 mówiący o pożarze. Daje się go poprzez jeden długi i dwa krótkie sygnały dźwiękowe za pomocą urządzenia ostrzegawczego lokomotywy. Inni twierdzą, że mogło dojść do włamania na kolei. Hałas był na tyle donośny, że postawił mieszkańców osiedla na równe nogi.


-Mieszkam na Brzeskiej blisko kolei. Te syreny włączają się co jakiś czas. To nie pierwsza taka sytuacja. Nic się nie dzieję prócz tego, że budzą ludzi - przekazuje pan Przemek.

Reklama

-Ulica Szybka. Około 4 rano od strony wschodniej sygnał bardzo donośny. Od strony Starego Miasta sygnał cichszy. Jednocześnie sygnał się stopniowo zwiększał, a pozniej stopniowo cichł (więc jeśli był to pociąg to raczej pociąg, ktory się powoli ruszał) - czytamy w komentarzu pani Magdy.


Ale to wyje w jednym ciągu - dwa sygnały krótkie i jeden długi. Nierównomiernie jakby ktoś sam ten sygnał nadawał. Może coś się stało - spekuluje pani Katarzyna.


-Mam nadzieję, że podobne sytuacje zostaną wyeliminowane w przyszłości, a sprawa zostanie wyjaśniona - pisze Pan Piotr Kosicki.

Reklama

Pytania w tej sprawie przesłaliśmy dzisiaj do PKP PLK. Do tematu jeszcze wrócimy.


 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości