Do godziny 14 w pierwszy dzień świąt dla Wrocławia i całego Dolnego Śląska obowiązuje ostrzeżnie meteorologiczne pierwszego stopnia przed silnym wiatem. Ale wichura dziś się nie skończy. IMGW już planuuje ogłoszenie podobnych alarmów na kolejne dni - aż do piątku. Będą za to bardzo wysokie - jak na grudzień - temperatury.
Gwałtowne zmiany pogody przynosi w naszym regionie cyklon Abdul, który szaleje w rejonie Skandynawii i Wielkiej Brytanii. To za jego przyczyną termometry we Wrocławiu już w świąteczny poniedziałek rano pokazują aż 12 stopni Celsjusza. Taka wartość ma się utrzymać aż do wieczora. Podobnej temperatury synoptycy spodziewają się we wtorek, w środę zaś ochłodzi się do około 7 stopni Celsjusza.
Pierwszy dzień świąt będzie pochmurny i deszczowy, ale późniejszym popołudniem możliwe są przejaśnienia. Więcej słońca ma być w świąteczny wtorek.
Niestety, wciąż będzie mocno wiało. Do godz. 14 dla całego Dolnego Śląska obowiązuje pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego przed silnym wiatrem. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do około 70 km/h, z zachodu - informuje IMGW. Podobny alert ma obowiązywać w kolejne dni, aż do piątku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze