Reklama

Czy w sobotę Śląsk Wrocław na oczach kibiców pobije ligowy rekord?

25/10/2013 00:00

Przed nami siódma kolejka I ligi grupy B piłkarzy ręcznych. Jak do tej pory walczący o powrót do PGNiG Superligi Śląsk Wrocław z kompletem zwycięstw przewodzi w tabeli. W sobotę o godz. 15.30 nasi szczypiorniści zmierzą się w hali wrocławskiej AWF z kolejnym beniaminkiem – AZS UMCS Lublin.

W sobotę kibice, którzy zjawią się w hali AWF przy alei Paderewskiego, mogącej pomieścić tylko 200 widzów, będą oczekiwali kolejnej wygranej. Co więcej, sympatycy piętnastokrotnych mistrzów Polski będą oczekiwali od podopiecznych Aleksandra Malinowskiego równie efektownej i skutecznej gry, jaką zaprezentowali oni w poprzedniej kolejce.


 


Przypomnijmy, że Śląsk pokonał w Grodkowie tamtejszy Olimp różnicą aż 34 bramek – 46:12 (20:4). To rekordowe zwycięstwo w historii rozgrywek na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej.

Reklama

 

 


Teraz wrocławianie podejmą kolejnego beniaminka AZS UMSC Lublin, który – uwaga – w piątej serii spotkań przegrał w... Grodkowie z Olimpem różnicą aż 19 bramek – 40:21 (20:10). Oczywiście mecz meczowi nierówny, ale patrząc na same liczby, można by się spodziewać, że w najbliższą sobotę szczypiorniści Śląska mogą pobić własny rekord, o ile od pierwszej do ostatniej minuty zagrają w pełni skoncentrowani i zaangażowani. Należy też liczyć się z tym, że akademicy z Lublina zrobią wszystko, aby uniemożliwić wrocławianom te zadanie. W dotychczasowych sześciu kolejkach AZS UMCS Lublin zdobył tylko jeden punkt, remisując u siebie z ŚKPR Świdnica 28:28.

Reklama

 


Śląsk sprawdził swoją formę w środku tygodnia w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej. WKS pokonał we Wrocławiu spadkowicza z PGNiG Superligi – Siódemkę Miedź Legnica 36:27 (17:13) i awansował do finału (zmierzy się w nim z drugoligowym Moto Jelczem Oława). Warto więc wybrać się w sobotnie popołudnie do hali AWF, by zobaczyć w akcji ekipę Śląska w konfrontacji z AZS UMCS Lublin. Wstęp na mecz jest wolny.


 


Rekordowe zwycięstwa w historii I ligi:


Śląsk Wrocław nad Olimpem w Grodkowie 46:12 – różnica 34 bramek (19.10.2013)

Reklama

Techtrans Darad Elbląg nad KKKF Żukowo 53:21 (25:10) – różnica 32 bramek (2004/05)


AZS KS Politechnika Radom nad Cuiavią OSiR Inowrocław 51:22 (24:9) – różnica 29 bramek (2005/2006)


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości