Reklama

Damian Janikowski celuje w medal na mistrzostwach Europy

04/04/2014 00:00

Polska nadzieja na złoty medal, Damian Janikowski w niedzielę wystartuje na mistrzostwach Europy. Będzie to dla niego okazja do rehabilitacji za nieudany występ z zeszłego roku, kiedy to zawodnik zajął dopiero 15 miejsce.

Polscy zapaśnicy mają na koncie już dwa medale tegorocznych mistrzostw Europy. W czwartek srebro wywalczyła Anna Zwirydowska, a brąz zdobył Krystian Brzozowski. Polscy kibice wciąż czekają na upragnione złoto i liczą na sukces lidera kadry, Damiana Janikowskiego.


 


Mistrzostwa Europy w fińskim mieście Vantaa będą dla Janikowskiego piątą imprezą tej rangi w karierze seniorskiej. W 2012 roku, na matach w Belgradzie zawodnik Śląska Wrocław zdobył 2 miejsce, co do tej pory jest jego największym osiągnięciem na mistrzostwach Starego Kontynentu. Jak zapewnia sam zapaśnik jest on skupiony tylko na najbliższych walkach.

Reklama

 

 


– Chciałbym zdobyć medal i sprawić radość polskim kibicom. Nie myślę o poprzednim sezonie, liczy się tylko tu i teraz. Moim zadaniem jest wyjść na matę i stoczyć jak najlepszą walkę – mówi Damian Janikowski. Jednocześnie medalista olimpijski z Londynu prosi, aby nie skupiać się tylko na nim, ale na całej kadrze.


 


– Mamy wielu zdolnych zawodników. Nawet jeżeli ktoś nie odniósł sukcesu na tej imprezie, a jest młodym sportowcem wciąż może wygrywać medale podczas innych zawodów. Ważne jest to, abyśmy mieli ciągły dopływ młodych zapaśników. Jest to możliwe dzięki takim projektom jak Zapasy w każdej szkole, w ramach, którego dzieciaki za szkół podstawowych mogą po raz pierwszy spróbować sowich sił w zapasach – tłumaczy Janikowski.

Reklama

 


Zapasy w każdej szkole to projekt zainicjowany przez Andrzeja Suprona. Ma on na celu promocję zapasów wśród dzieci ze szkół podstawowych poprzez organizację imprez zapaśniczych w całym kraju. Projekt jest również adresowany do nauczycieli, którzy zachęcani są do wprowadzania najprostszych elementów zapasów do programu lekcji WF-u.


 


Damian Janikowski (kategoria do 85 kg), a także Mateusz Wolny (75 kg) oraz Tadeusz Michalik (80 kg) będą walczyć o medale w najbliższą niedzielę. Pierwsze pojedynki rozpoczną się ok. godziny 10.00. Walki finałowe zaplanowano pomiędzy 18.00 a 20.00. Zawodnicy poznają swoich przeciwników w sobotę, po oficjalnym ważeniu.


jg

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości