Reklama

Do lipca pojedziemy nową ulicą [ZDJĘCIA]

10/04/2017 13:18

Budowa przedłużenia ul. Wojanowskiej do ul. Fieldorfa dobiega końca. Inwestycja ułatwi życie mieszkańcom Stabłowic oraz pacjentom nowego szpitala wojewódzkiego, którzy będą mogli tamtędy ominąć korki. 

Wojanowska od kilku lat jest ślepą ulicą, która jeszcze niedawno urywała się w polu na wysokości ul. Arbuzowej, na granicy dużego osiedla TBS. Jedynym połączeniem z ul. Kosmonautów, czyli także z centrum miasta, wciąż jest ul. Starogajowa. Zmotoryzowani mieszkańcy mogą też przejeżdżać przez osiedle domów jednorodzinnych do ul. Głównej i Królewieckiej. W obu przypadkach nadkładają nawet kilka kilometrów drogi i tracą czas.
 
Rozbudowa Wojanowskiej o 900 m do ul. Fieldorfa trwa już prawie dwa lata. Inwestycję za 14,6 mln zł realizuje firma Strabag. 
- Prace przedłużą się w sumie o około pół roku. Wykonawca wygrał przetarg typu "Zaprojektuj i buduj" i najdłużej trwała faza projektowania. W sąsiedztwie powstaje bowiem dużo nowych obiektów i trzeba było uwzględnić potrzeby innych inwestorów – tłumaczy Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji, które zleciły budowę.

Wszystko wskazuje na to, że do połowy roku nowy odcinek ulicy zostanie oddany do użytku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości