Reklama

Dolnośląskie Centrum Filmowe nieczynne przez kilka dni

11/12/2018 12:06

Od poniedziałku, przez kilka dni, fani kina nie obejrzą żadnego filmu w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Trwa tam Forum Wokół Kina. To impreza branżowa środowiska związanego z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów. Są na niej obecni między innymi twórcy nagradzanych filmów. Kino jest nieczynne.

– Odwiedzi nas prawie 400 osób: przedstawiciele sieci kinowych – zarówno komercyjnych, jak i studyjnych, a także dystrybutorzy, producenci, twórcy, dziennikarze filmowi i pewnie kilka gwiazd – mówi dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego, Jarosław Perduta.


Forum Wokół Kina to wydarzenie łączące świat sztuki z wątkami biznesowymi. W jego trakcie odbywają się warsztaty, prelekcje, pokazy filmów oraz prezentacje ofert dystrybutorów. Impreza skierowana jest do właścicieli i operatorów kin tradycyjnych, studyjnych, multipleksów oraz dystrybutorów filmowych, producentów sprzętu kinotechnicznego i usługodawców związanych z rynkiem kinowym.

Reklama

Uczestnikami wydarzenia są też reprezentanci organizacji pozarządowych instytucji publicznych zajmujących się edukacją filmową, a także twórcy nagradzanych filmów. Forum daje okazje do dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem polskich kin i kinowymi repertuarami na najbliższe miesiące.


Wydarzenie rozpoczęło się we wtorek i potrwa do czwartku, 13 grudnia. Do tego czasu Dolnośląskie Centrum Filmowe będzie nieczynne.  

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości