Reklama

Drukują przyłbice dla Ochotniczej Straży Pożarnej

07/04/2020 18:48

Pracownicy Hali Stulecia uruchomili nieużywaną drukarkę 3D i przyłączyli się do zbiórki dla strażaków-ochotników, organizowanej przez zarząd powiatu wrocławskiego.

– Znaleźliśmy w naszych magazynach stare drukarki 3D. Zespołowi IT udało się uruchomić jedną z nich i od tamtej pory codziennie drukujemy przyłbice. Niech strzegą tych, którzy narażają własne życie, ratując innych – mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia.


Pierwsza partia przyłbic wydrukowanych przez pracowników Hali Stulecia z, uruchomionej przez nich drukarki 3D, trafiła do jednostek z Długołęki i Siechnic, a kolejne partie już się drukują. Tym samym powiększyła się pula sprzętu ochronnego zakupionego przez zarząd powiatu.

Reklama

Oprócz drukowania przyłbic, pracownicy Hali Stulecia szyją maseczki ochronne i dostarczają je do szpitali, pomagają rozwozić posiłki dla wrocławskich seniorów i innych potrzebujących, „widzialną ręką” wyprowadzają na spacery psy, których właściciele objęci są kwarantanną i zbierają sprzęt komputerowy dla dzieci, które nie mają warunków do uczestnictwa w e-lekcjach.


Dołączyli również do akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ zainaugurowanej przez KFC Gwardia Wrocław, bo podkreślają, że do walki z pandemią potrzebne są także pieniądze.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości