Reklama

Dziewczyna wypadła w tramwaju w trakcie jazdy. Znamy przyczynę

05/06/2017 13:16

W sobotę 3 czerwca doszło do poważnego wypadku w centrum Wrocławia. Z jadącego tramwaju, na ul. Świętego Mikołaja, wprost pod koła samochodów, wypadła młoda kobieta. MPK ogłosiło wyniki badań przyczyn wypadku.

25-letnia dziewczyna wkutek upadku na jezdnię trafiła do szpitala. Do tej pory wiadomo było jedynie, że drzwi nowego tramwaju Moderus Beta nagle otworzyły się, gdy skład był w trakcie jazdy miedzy przystankami Rynek i pl. Jana Pawła II. Była to linia nr 10. 


- Ze wstępnych informacji wynika, że tramwaj był przepełniony i prawdopodobnie na drzwi został wywarty duży nacisk. Nie przesądzamy jednak przyczyn zdarzenia, dopóki prac nie dokończy komisja wypadkowa MPK. Wyniki poznamy w najbliższych dniach - mówiła wtedy rzeczniczka MPK Agnieszka Korzeniowska.

Reklama

W poniedziałek MPK Wrocław poinformowało, że przyczyną wypadku była awaria mechanizmu drzwiowego, połączona z silnym naporem pasażerów na ostatnie drzwi wagonu. Otworzyły się one w czasie jazdy, gdy Moderus Beta wszedł w zakręt. Skład był przepełniony.


Rzeczniczka wrocławskiego MPK podkreśla, że zdarzenie nie świadczy o trwałej wadzie modelu nowych tramwajów, które są w tym roku stopniowo sprowadzane do Wrocławia.


- To była awaria tych konkretnych drzwi i nie ma znaczenia, w jakim tramwaju to się stało. Przeprowadziliśmy kontrolę mechanizmu drzwionego w innych pojazdach, która pokazała, że był to odosobniony przypadek - tłumaczy Korzeniowska.

Reklama

O wypadku pisaliśmy tutaj.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości