Specjalna ekipa złożona z ponad 50 medyków wyruszyła do południowo-wschodniej Turcji, gdzie trwa akcja ratownicza po tragicznym trzęsieniu ziemi, które nastąpiło 6 lutego. W załodze znaleźli się lekarze, ratownicy i pielęgniarki z 2. Wojskowego Szpitala Polowego we Wrocławiu.
Łącznie do Turcji w rejon objęty kataklizmem poleciało 52 medyków.Są to doświadczeni lekarze, ratownicy i pielęgniarki z 2. Szpitala Polowego we Wrocławiu, a także z 1. Szpitala Wojskowego z Bydgoszczy oraz Centrum Reagowania Epidemiologicznego z Warszawy. Razem z medykami z Wrocławia polecieli również ratownicy górniczy.
- W osobnym transporcie zabrany został sprzęt do rozstawienia modułowej placówki medycznej. W tej placówce będą diagnozowani i wstępnie opatrywani ranni. Jeżeli będzie taka potrzeba, to będą ewakuowani do szpitali stacjonarnych - mówi redakcji TuWroclaw.com sierż. Beata Dębska, rzecznik prasowa 2. Wojskowego Szpitala Polowego we Wrocławiu i zaznacza, że załoga, która poleciała do Turcji jest wyspecjalizowana.
- Personel medyczny, który udał się do Turcji zdobył duże doświadczenie na misjach bojowych w Iraku i Afganistanie, czynnie brał udział podczas takich zadań, jak np. "Lombardia" i "Chicago". Medycy mają ogromne doświadczenie, jeśli chodzi o sytuacje mocno kryzysowe i pracę w ekstremalnych warunkach - dodaje.
Przypomnijmy, że 7 lutego na pomoc mieszkańcom Turcji wyruszyli strażacy i ratownicy z Grupy Husar Poland, a wśród nich lekarka z Wrocławia i ratownik z Wałbrzycha.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze