Reklama

Ekologia to twoja pasja? Przyjdź na piknik na placu Solnym [ZDJĘCIA]

13/05/2017 18:29

Po stronie natury – pod takim hasłem został zorganizowany piknik ekologiczny na placu Solnym. Trwa od soboty do niedzieli, w godz. 10-18.

Piknik jest częścią programu Po Stronie Natury, realizowanego przez Żywiec Zdrój wraz z Lasami Państwowymi, Fundacją Ekologiczną Arka oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Jego misją jest m. in. jest sadzenie drzew. W tym roku zostanie posadzony ich kolejny milion.


Dzięki instalacji „Drugie życie butelki” każdy z uczestników pikniku będzie mógł przetworzyć plastikową butelkę. Na końcu procesu uczestnicy otrzymają gadżet z tworzywa PET, wydrukowany na drukarce 3D. Inne produkty z PET będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie. Podczas warsztatów będzie można przekonać się, dowiedzą się, że nić z surowca PET może być materiałem włókienniczym.

Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się bezpośrednio od leśników z Lasów Państwowych, jak prawidłowo posadzić drzewo, sprawdzić swoją wiedzę w jednym z ekoquizów i zdobyć nagrody. Przewidziano również warsztaty Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ze znakowania szlaków turystycznych.

Reklama

Na pl. Solnym stanęły też mural z autorską grafiką 3D, przedstawiającą naturę, na tle której każdy z uczestników może zrobić sobie zdjęcie oraz instalacja "Tajemnice Natury". W strefie Po Stronie Natury będzie można zasięgnąć konsultacji dietetycznych i odpocząć w strefie relaksu.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości