Reklama

Elon Musk zainwestuje we Wrocławiu

17/03/2025 19:02

Elon Musk, jeden z najbogatszych ludzi świata, a od niedawna także jeden z najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich polityków, zainwestuje we Wrocławiu. Jak ustalił portal TuWroclaw.com, należąca do niego Tesla chce postawić w naszym mieście szybką stację ładowania pojazdów elektrycznych Supercharger. Podobna stacja ma też powstać w Legnicy.

KLIKNIJ I ZOBACZ, JAK WYGLĄDA STACJA SUPERCHARGER

Elon Musk to jeden z najbogatszych ludzi na świecie, a ostatnio – odkąd związał się z administracją amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa – także jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków. Poprzez kupioną w 2022 roku platformę X wyraźnie wspiera także prezydenta Władimira Putina. 

Ale biznesu nie porzuca. W jego portfelu znajduje się motoryzacyjny gigant firma Tesla produkująca samochody elektryczne, stacje ładowania i akumulatory. I to właśnie Tesla będzie budować we Wrocławiu stację ładowania pojazdów elektrycznych. Podobnych ma na świecie już 60 tysięcy, w Polsce - zaledwie kilkanaście. Jedyna na Dolnym Śląsku działa w Kostomłotach, przy autostradzie A4.

Reklama

Według informacji portalu TuWroclaw.com, wrocławska stacja Supercharger Tesli ma powstać na terenie Centrum Handlowego Auchan Bielany przy ul. Francuskiej, prawdopodobnie tuż obok działającej tam stacji paliw. W tym samym czasie Tesla planuje podobną inwestycją także w Legnicy, również przy centrum Auchan.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/03/2025 19:43
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Forest 2025-03-18 08:26:52


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    abdulmasaiev 2025-03-18 13:50:11

    O, no to będzie inwestycja. Inwestycja to nowa fabryka (nie żeby ktokolwiek chciał kupić to co by produkowała, tak siadła muskomarce opinia w Europie), a nie słupek-ładowarka.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Dzban_Breslau 2025-03-18 16:45:08


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości