W Parku w Szczodrem pod Wrocławiem trwa finał Ligi Runmageddonu 2025 – najbardziej ekstremalnego cyklu biegów przeszkodowych w Polsce. Zawodnicy przez dwa dni mierzą się z wymagającą trasą, błotem i przeszkodami, które wystawiają ich siłę i wytrzymałość na najwyższą próbę.
Na trasie Runmageddonu uczestnicy muszą pokonać ściany, wspinać się po linach, czołgać się pod zasiekami, brodzić w błocie i lodowatej wodzie, przenosić ciężary i mierzyć się z wieloma innymi wyzwaniami, które sprawdzają każdy mięsień i każdy atom woli. Niektóre przeszkody wymagają indywidualnej siły i sprawności, inne – współpracy z innymi uczestnikami. To właśnie ten element wspólnoty i wzajemnego wsparcia jest jednym z charakterystycznych aspektów tych zawodów. Runmageddon to propozycja zarówno dla doświadczonych zawodników, jak i amatorów. Dostępne są formuły:
Intro – 3 km i kilkanaście przeszkód, idealne dla początkujących,
Rekrut – 6 km i ponad 30 przeszkód dla bardziej wymagających,
Classic – 12 km i 50 przeszkód dla najodważniejszych.
Rodziny mogą wziąć udział w formule Family,
Najmłodsi sprawdzą swoje możliwości w Runmageddon Kids (1 km dla dzieci 4–11 lat) oraz Intro U-16 dla młodzieży.
Drugi dzień imprezy zostanie poświęcony formułom Hardcore. To 21 km trasy z ponad 70 przeszkodami, oferującej ogromną dawkę adrenaliny i satysfakcji. Ukończenie formuły Hardcore, wraz z wcześniejszymi startami w Rekrut i Runmageddon, pozwala zdobyć prestiżowy tytuł Weterana Runmageddonu.
W trakcie wielkiego finału odbędą się Mistrzostwa Polski Runmageddon 2025 na dystansach 3+ km oraz 12+ km. Najlepsi zawodnicy powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni Polski. Dodatkowo rozegrany zostanie Finał Ligi Runmageddon, którego punkty liczą się podwójnie. Najwytrwalsi uczestnicy zmierzą się w Superlidze – z pulą nagród przekraczającą 54 000 zł i współczynnikiem mnożnika 1.25, aby wyłonić najlepszych z całego sezonu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze