Jose Enrique Ayarra nie zagra we Wrocławiu. Podczas koncertu zaplanowanego na najbliższą niedzielę zastąpi go Szwajcar Jean-Christophe Geiser.
Hiszpański organista w Kościele Uniwersyteckim zaprezentować miał między innymi utwory Jana Sebastiana Bacha oraz Jesusa Guridiego. Niestety na skutek, niegroźnego na szczęście, wypadku samochodowego musiał odwołać występ.
Obok improwizacji wokalnych wrocławianina, Zdzisława Madeja w niedzielę posłuchamy więc koncertu szwajcarskiego organisty Jeana Christophe"a Geisera.
Geiser studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Bernie pod okiem Francoisa-Henri Houbarta. Jednocześnie kształcił się na kierunkach prawo oraz muzykologia na berneńskim uniwersytecie. W wieku zaledwie 26 lat wygrał konkurs na prestiżowe stanowisko głównego organisty w katedrze w Lozannie - najważniejszym szwajcarskim zabytku sztuki gotyku. W 1993 roku został profesorem w Wyższej Szkole Muzycznej w Lozannie.
Jest dyrektorem artystycznym Katedralnego Towarzystwa Koncertowego. Występował między innymi w Londynie, Moskwie, Waszyngtonie, Buenos Aires, Warszawie czy w katedrze Notre-Dame w Paryżu. Na swoim koncie ma liczne nagrania dla stacji radiowych w Szwajcarii i nie tylko.
Początek koncertu w Kościele Uniwersyteckim w niedzielę o godzinie 19:30.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze