Reklama

Gigantyczna rzeźba już płynie na wyspę Daliową [ZOBACZ ZDJĘCIA]

20/04/2017 14:47

Na wyspie Daliowej wszystko jest już gotowe do budowy potężnej rzeźby. Elementy konstrukcji są transportowane drogą wodną. Pierwsza barka z metalowymi łukami, z których będzie składała się „Nawa”, dziś dotarła do celu.

„Nawa” to instalacja artystyczna o wysokości prawie 7 i długości 15 metrów, zbudowana z łuków wykonanych ze stali nierdzewnej. Jej łukowy kształt nawiązuje do wnętrz pobliskich budowli m.in. Hali Targowej oraz kościołów św. Wojciecha i NMP na Piasku.


Oskar Zięta, autor projektu „Nawy” tłumaczy, że przygotowana przez niego konstrukcja w dużej mierze nawiązuje do hasła „metamorfoza”, obecnego w przestrzeni miejskiej podczas wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury. – Rzeźba będzie zmieniała swój wygląd wraz z porami roku. W lecie będzie odbijała zieleń, a zimą śnieg – opowiadał podczas styczniowej prezentacji swojego projektu.

Reklama


Warto podkreślić, że zmiany na wyspie Daliowej nie ograniczą się jedynie do ustawienia w tym miejscu ogromnej rzeźby. Urzędnicy z wrocławskiego magistratu zapowiadają kompleksową rewitalizację tego terenu. Na wyspie wszechobecna ma być zieleń. Wrocławianie do dyspozycji będą mieli też wygodne siedziska oraz polanę piknikową. Remont przejdzie też „stróżówka” przy mostku prowadzącym na wyspę.


Ze wszystkich dobrodziejstw zrewitalizowanej wyspy mamy skorzystać już w czerwcu podczas Święta Wrocławia.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości