Reklama

Gigantyczna rzeźba już stoi na wyspie Daliowej [ZDJĘCIA]

10/05/2017 15:26

Wysoka na 7 i długa na 15 metrów instalacja „Nawa” już stoi na swoim miejscu. Pod koniec kwietnia na wyspę Daliową dotarły już wszystkie elementy, które będą tworzyć rzeźbę autorstwa Oskara Zięty.

„Nawa” to instalacja artystyczna, zbudowana z łuków wykonanych ze stali nierdzewnej. Jej łukowy kształt nawiązuje do wnętrz pobliskich budowli m.in. Hali Targowej oraz kościołów św. Wojciecha i NMP na Piasku.


Autor projektu tłumaczy, że przygotowana przez niego konstrukcja w dużej mierze nawiązuje do hasła „metamorfoza”, obecnego w przestrzeni miejskiej podczas wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury. – Rzeźba będzie zmieniała swój wygląd wraz z porami roku. W lecie będzie odbijała zieleń, a zimą śnieg – tłumaczył podczas styczniowej prezentacji Oskar Zięta.

Reklama

Cała instalacja składa się z 35 elementów, które na wyspę dotarły drogą rzeczną.



Warto podkreślić, że zmiany na wyspie Daliowej nie ograniczą się jedynie do ustawienia w tym miejscu ogromnej rzeźby. Urzędnicy z wrocławskiego magistratu zapowiadają kompleksową rewitalizację tego terenu. Na wyspie wszechobecna ma być zieleń. Wrocławianie do dyspozycji będą mieli też wygodne siedziska oraz polanę piknikową. Remont przejdzie też „stróżówka” przy mostku prowadzącym na wyspę.


Ze wszystkich dobrodziejstw zrewitalizowanej wyspy mamy skorzystać już w podczas Święta Wrocławia (23 czerwca).


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości