Wrocławski Ogród Zoologiczny przygotowuje się do budowy nowego obiektu ekspozycyjno-hodowlanego dla goryli i innych zwierząt lasów deszczowych Afryki równikowej. Rozważa trzy koncepcje architektoniczne.
Pierwszy goryl Pussi przyjechał do wrocławskiego zoo z Liverpoolu w 1897 roku, a ostatnie (Poupe i Tonky) wyjechały w 1985 r. do ZOO Amsterdam. Teraz goryle wracają do Wrocławia – powstanie tu dla nich nowoczesny pawilon, odzwierciadlający ich naturalne środowisko życia. Na terenie o powierzchni ok 1,5 ha zamieszkają także antylopy bongo, sitatungi, mangaby rudoczelne, makaki czubate, a ich sąsiadami będą pawie kongijskie i duże chrząszcze goliat.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze