Reklama

Jechał kradzionym rowerem do lombardu. Został zatrzymany

30/07/2020 18:27

Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 27-latek odpowiedzialny za co najmniej kilkanaście kradzieży rowerów. Mężczyzna został zatrzymany przez policjanta, gdy jechał skradzionym rowerem do lombardu.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Ołbina. Idący tamtędy policjant zauważył jadącego rowerem mężczyznę, który wyraźnie kierował się do pobliskiego lombardu.  


– Funkcjonariusz podejrzewał, że jednoślad może pochodzić z kradzieży, nie czekał więc i od razu podjął interwencję. Chwilę później okazało się, że jego przypuszczenia były słuszne, bo rower został skradziony – mówi asp. szt. Łukasz Dutkowiak z KMP we Wrocławiu.


I dodaje, że 27-latek trafił do aresztu, a rower zabezpieczono. Okazało się, że w lombardzie znajdował się inny zastawiony przez mężczyznę, skradziony rower.

Reklama

Dalsze czynności w tej sprawie, realizowane wspólnie przez policjantów komisariatu na Ołbinie i Fabrycznej, pozwoliły na udowodnienie podejrzanemu kilkunastu kradzieży rowerów na terenie miasta.


– Sprawca kradł głównie jednoślady pozostawiane w miejscach odosobnionych i nieoświetlonych w porze wieczorowo-nocnej, a także te zaparkowane na chwilę przez właścicieli pod sklepami – niestety bez zapięcia – podkreśla Dutkowiak.


Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia. O jej wysokości zadecyduje sąd.


Policjanci zachęcają do znakowania rowerów i przystąpienia tym samym do programu prewencyjnego ,,Twój Rower, Twoja Własność’, prowadzonego przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości