Reklama

Jest decyzja dotycząca budowy południowego odcinka WOW!

28/09/2021 11:40

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei poinformowała o przełomie w powstawaniu południowego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Jest już decyzja ZRID i wkrótce Budimex może wejść na plac budowy.

Południowy obcinek WOW połączy skrzyżowanie z ul. Grota Roweckiego z drogą wojewódzką nr 395 (rondo Żerniki Wrocławskie) i granicą Wrocławia (ul. Buforowa). Wojewoda dolnośląski wydał właśnie zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, czyli tak zwany ZRID.


Wykonawca, firma Budimex, będzie miał 14 miesięcy na wybudowanie tego ok. 2,5-kilometrowego odcinka trasy. Od lat jego przebieg wywołuje kontrowersje - w obawie przed wzmożonym ruchem i hałasem w pobliżu ich domów protestują mieszkańcy wsi Wysoka.

Reklama

Toczy się sprawa kontynuacji południowego odcinka, który miałby przechodzić przez wieś Wysoka. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad nadal nie zajęła stanowiska w sprawie odwołania od decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, ale decyzja środowiskowa dla inwestycji ma rygor natychmiastowej wykonalności. Czytamy w niej, że "celem ograniczenia negatywnych skutków oddziaływania projektowanej drogi na zabudowę osiedla mieszkaniowego w Wysokiej, na odcinku tym zaproponowano na długości przejścia przez osiedle wykonanie drogi w nasypie wraz z wiaduktem nad ul. Ołtaszyńską".


- Jeśli chodzi o budowę Wschodniej Obwodnicy Wrocławia na odcinku od skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego do węzła A4 Bielany Wrocławskie (ul. Karkonoska), inwestycja oczywiście będzie realizowana. Obecnie trwają przygotowania do złożenia wniosku o decyzję ZRID. Oczekujemy na skompletowanie decyzji wodnoprawnych. Umowa zakładała zakończenie prac projektowych 30 czerwca br., ale z uwagi na opóźnienia, wynikające ze sposobu funkcjonowania instytucji wydających i zatwierdzających niezbędne nam dokumenty (w tym opóźnienia związane z ograniczeniami w czasie pandemii), konieczne było sporządzenie aneksu prolongującego termin zakończenia tego zadania do 31 maja 2022 r. - mówi Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

Reklama


- Cała Wschodnia Obwodnica Wrocławia, w połączeniu z obwodnicą autostradową, stworzy komunikacyjny pierścień wokół miasta, wyprowadzając tym samym dużą część ruchu samochodowego z lokalnych dróg, umożliwiając szybki i bezpieczny objazd stolicy Dolnego Śląska - komentuje Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.


Inwestycja jest warta ponad 30 mln zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości