Reklama

Karnawałowa kubańska fiesta już dziś we Wrocławiu. Co w programie imprezy?

27/01/2022 21:45

– W samym środku zimy przeniesiemy się na gorącą i pulsująca muzyką Kubę! – zapowiadają organizatorzy wydarzenia. W piątek, 28 stycznia, w Starym Klasztorze odbędzie się koncert zatytułowany „Music of Buena Vista”

Tego wieczoru wystąpi The Cuban Latin Jazz, czyli muzycy, którzy grali u boku gwiazd legendarnego projektu Buena Vista Social Club. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć kubańskie brzmienia – rumbę, son, mambo, danzon i cha cha cha.

W skład zespołu wchodzi kontrabasista Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak, czyli urodzony na Kubie muzyk, który studiował we Wrocławiu na Akademii Muzycznej. Z kolei saksofonista Taras Bakovsky grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Członkami składu są jeszcze: pianista Paweł Kukuła i Dominik Jaske.


Zespół zdobył nagrodę Grand Prix Złotego Krokusa, II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018 i Tarnów Jazz Contest, oraz III Miejsce w Blue Note Poznań Competition i został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Kulturalnej Warto 2018.

W trakcie wydarzenia gościnnie wystąpi hawańska wokalistka Yaremi Kordos, która koncertowała na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo i Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykła barwa głosu to wyjątkowy dodatek do projektu.

Koncert odbędzie się w piątek, 28 stycznia, o godz. w Starym Klasztorze (ul. Purkyniego 1). Bilety kosztują 45 i 60 zł. Można je kupować tutaj.


mh/mat.pras.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości