Reklama

Kilkanaście kradzieży paliwa ze stacji. Policja zatrzymała 36-latka z Wrocławia

24/02/2020 12:19

Plaga kradzieży paliwa ze stacji benzynowych nie omija także Dolnego Śląska. Policjanci z Wrocławia zatrzymali 36-latka, który oskarżony jest o kilkunastokrotne zatankowanie i odjechanie ze stacji bez płacenia. Jak się później okazało, mężczyzna ma na koncie nie tylko przywłaszczenie sobie cudzego paliwa, ale też i samochodu,

36-latek z wrocławskich Krzyków działał według dobrze znanego schematu. Podjeżdżał samochodem po dystrybutor na stacji benzynowej, tankował do pełna, a następnie z impetem odjeżdżał, nie płacąc za paliwo. Działanie to powtórzył na kilkunastu stacjach benzynowych.


–  Wśród poszkodowanych jego działaniem były różne stacje z Wrocławia, a także z terenu Dolnego Śląska i kraju. Kryminalni z Krzyków za punkt honoru postawili sobie namierzenie mężczyzny i dzięki ich pracy operacyjnej, ustalili miejsce jego pobytu. Gdy mundurowi zapukali do jego drzwi, był kompletnie zaskoczony. Policjanci szybko wyjaśnili mu jednak powód swojej wizyty – mówi st. sierż. Dariusz Rajski z KMP we Wrocławiu.

Reklama

Policjanci udowodnili mężczyźnie kradzieże paliwa z ubiegłego roku, a także przywłaszczenie sobie samochodu osobowego marki Audi. Obecnie mundurowi sprawdzają, że 36-latek nie ma na koncie jeszcze innych przestępstw. Później jego sprawą zajmie się sąd. Za kradzieże, mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 5 lat.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości