Reklama

Kilkaset osób wzięło udział w Wigilii dla bezdomnych i najuboższych

25/12/2014 00:00

W środę 24 grudnia do stołu w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego zasiadło 300 gości, arcybiskup Józef Kupny, pracownicy wrocławskiej Caritas oraz wolontariusze m.in. z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek we Wrocławiu, którzy już od kilku lat pomagają przy tej szczególnej wieczerzy.

Wigilię rozpoczęła wspólna modlitwa i wysłuchanie fragmentu Ewangelii opowiadającej o szczególnej nocy, którą co roku 24 grudnia wspominamy.


 


- Wszystkim zebranym Metropolita Wrocławski ks. abp Józef Kupny złożył piękne życzenia świąteczne. Potem wszyscy uczestnicy przełamali się opłatkiem oraz składali sobie życzenia - relacjonuje Paweł Trawka z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.


 


Aby móc uczestniczyć we wspólnym świętowaniu,  wrocławianie musieli odebrać specjalne zaproszenia. Jak co roku, uroczysta wigilia złożona z tradycyjnych potraw cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród potrzebujących.

Reklama

 


- Na wieczerzy nie zabrakło dwóch podstawowych elementów tej wyjątkowej uroczystości – świątecznych potraw oraz wyjątkowej, iście rodzinnej atmosfery, bowiem śmiało można powiedzieć, że biskupi, pracownicy i podopieczni tworzą jedną wielką rodzinę miłości-Caritas - podkreśla Paweł Trawka.


 


 

 


Na zakończenie Wigilii, każdy gość otrzymał specjalny prezent przygotowany przez pracowników Caritas Archidiecezji Wrocławskiej - paczkę świąteczną, w której znalazły się m.in. konserwy, ser żółty, herbata i słodycze.

Reklama

 


Dzięki gminie Wrocław, która ze swych środków współfinansowała świąteczną uroczystość, a także uprzejmości i użyczeniu auli przez władze Papieskiego Wydziału Teologicznego, Caritas mogła ugościć 300 potrzebujących.


 


- Organizacja wieczerzy w przeddzień Bożego Narodzenia jest szczególną formą pomocy podopiecznym Caritas, jest bowiem wyrazem pamięci, gestem solidarności wobec tych, którym jest szczególnie trudno w dzisiejszym świecie odnaleźć stabilność m.in. społeczną czy finansową. Wigilia w Caritas jest również próbą odświeżenia tradycji pustego miejsca przy stole oczekującego na nieznajomego gościa, a także otwarcia ludzkich serc i nakierowanie naszej wrażliwości na niesprawiedliwość losu - tłumaczy Paweł Trawka.

Reklama

 


Wigilia - jak podkreślają przedstawiciele Caritas - jest szczególnym wsparciem dla ludzi samotnych, ubogich i bezdomnych. Stanowi ona uzupełnienie stałych form pomocy świadczonych przez wrocławską Caritas. Dzięki niej, każdy potrzebujący może skorzystać z darmowych jadłodajni, łaźni,  konsultacji lekarskich, odebrać paczkę w ramach cyklicznych zbiórek żywności, czy świętować Boże Narodzenie.
tm

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości