Reklama

Koleje Dolnośląskie z 70-milionowym pasażerem. To studentka psychologii [WIDEO]

29/06/2021 16:48

Koleje Dolnośląskie obsłużyły już 70 milionów pasażerów. Jubileuszową pasażerką została studentka psychologii, która na co dzień uczy się we Wrocławiu. Nie ukrywała wzruszenia, ponieważ pociągami podróżuje nie tylko w okolice Zgorzelca, gdzie mieszka jej rodzina, ale również do swojego chłopaka do Drezna.

Mieszkanka Dolnego Śląska, która podróżowała we wtorek, 29 lipca pociągiem Kolei Dolnośląskich relacji Węgliniec – Wrocław Główny okazała się być 70. milionowym pasażerem w historii regionalnego przewoźnika. Szczęśliwa pasażerka to studentka psychologii Helena Pagels. Na stacji końcowej otrzymała voucher na darmowe przejazdy wszystkimi pociągami Kolei Dolnośląskich oraz hulajnogę elektryczną w barwach pociągów KD.

Jubileuszowa pasażerka nie ukrywała, że jest bardzo szczęśliwa i wdzięczna za ten prezent. Zwłaszcza że Kolejami Dolnośląskimi podróżuje praktycznie dwa razy w tygodniu. – Jeżdżę na studia, do domu, do rodziców czy do chłopaka. Jestem do połowy Niemką i do połowy Polką. Bardzo dużo podróżuję. Wybieram te połączenia, ponieważ są po prostu wygodne – powiedziała wzruszona Helena Pagels. I zwróciła uwagę na magię liczb – została 70-milionowym pasażerem w dniu, kiedy ze swoim chłopakiem przyjechała do Wrocławia świętować siódmą rocznicę związku.


Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy spółki, podziękował jubileuszowej pasażerce i cieszył się, że voucher tak bardzo się jej przyda i ułatwi podróże w regionie, ale też do Drezna. – Ten jubileusz i ta liczba, siedemdziesięciu milionów pasażerów, pokazuje, że kolej na Dolnym Śląsku ma się dobrze – podkreśla Rodak.

Reklama

Powroty i nowości


– Po okresie pandemicznych ograniczeń i cięć rozkładów wracamy na dobre tory. Do regularnego kursowania wróciły też pociągi do Czech i Niemiec. Czekamy też na dostawy nowego taboru, już wkrótce na dolnośląskie tory wyjedzie pierwszy skład o napędzie hybrydowym – rzecznik prasowy spółki.

Rodak przypomniał, że w ostatnich miesiącach Koleje Dolnośląskie rozstrzygnęły przetargi i podpisały umowy na dostawę nowych pociągów. – Pierwsze składy hybrydowe trafią na Dolny Śląsk jeszcze w sierpniu 2021 roku. Zaplanowane na najbliższe lata inwestycje taborowe i infrastrukturalne przekroczą w sumie kwotę ponad 500 mln złotych – zapowiada.


Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości