Wyjątkowe narodziny we wrocławskim zoo. Na świat przyszły trzy milu chińskie. To gatunek jelenia, który został uratowany przed wyginięciem tylko dzięki hodowli w ogrodach zoologicznych.
Jak informuje ZOO Wrocław, to wielki sukces hodowlany. Łącznie narodziły się tu aż trzy milu chińskie. To inaczej jeleń milu, nazywany też jeleniem Dawida. Jest przykładem gatunku, który udało się ocalić przed wyginięciem, a to dzięki np. hodowli w ogrodach zoologicznych. ZOO we Wrocławiu jest jednym z 60 ogrodów zoologicznych na świecie, które prowadzi hodowlę zachowawczą milu. Pierwszy jeleń tego gatunku był tu już w 1960 roku.
Wrocławski ogród zoologiczny podaje, że gatunek wyginął na wolności w wyniku utraty siedlisk i polowań, a dzisiejsza
całkowita populacja to ok. 2 tys. osobników, którą odtworzono z zaledwie jedenastu. Z ciekawostek warto podkreślić, że wrocławskie stado wydało na świat już około 40 młodych jeleni milu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze