Reklama

Kolejny etap remontu na św. Mikołaja. Zmiany dla kierowców i pasażerów MPK

02/09/2021 16:15

Remont torowiska ul. Ruskiej i św. Mikołaja wkrótce wkroczy w nowy etap. Postęp prac będzie wiązał się ze zmianą organizacji ruchu w tym rejonie miasta. Zmiany odczują zarówno kierowcy, jak i pasażerowie autobusów.

Wrocławskie MPK zapewnia, że prace na Ruskiej i św. Mikołaja idą zgodnie z harmonogramem. Na odcinku o długości 800 m wymieniana jest podbudowa, szyny i nawierzchnia. Roboty są skoordynowane m.in. z rozpoczętą wymianą rozjazdów na pl. Jana Pawła II.


Od tego weekendu prace wchodzą w nowy etap, w ramach którego prowadzone będą prace na łuku torów prowadzącym z ul. Kazimierza Wielkiego w św. Mikołaja, czyli miejscu, w którym dochodziło do licznych wykolejeń i awarii.


W związku z prowadzeniem prac w tym miejscu tymczasowo zmieni się miejsce zatrzymywania autobusów 132 i 142. Przystanek „Rynek” w stronę Kromera i Karłowic zostanie przeniesiony z torowiska do zatoki, w której stają autobusy „K” zmierzające w stronę ul. Kamieńskiego. W przeciwnym kierunku (w stronę placu Jana Pawła II) autobusy 132 i 142 będą zatrzymywały się na ul. Nowy Świat, przed skrzyżowaniem z ul. św. Mikołaja. Autobusy „K” natomiast wciąż będą zatrzymywały się na torowisku.

Reklama

Ruch samochodów jadących z Nowego Światu prosto w ul. Kazimierza Wielkiego zostanie zaś, na czas remontu, przekierowany na torowisko tramwajowe.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości