Już w najbliższą niedzielę - 6 maja - wielkie sportowe emocje wracają na Zakrzów! Wrocławska drużyna baseballowa, Barons, rozegra dwumecz w ramach czwartej kolejki Polskiej Ekstraligi Baseballu. Tym razem przeciwnikiem wrocławian będą Gepardy Żory.
Będzie to kolejny pojedynek na niedawno wybudowanym boisku baseballowym przy ulicy Niepodległości. Dwa tygodnie temu wielka inauguracja Zakrzowskiego Diamentu oraz otwarcie całej strefy rekreacyjnej, w skład której wchodzi również plac zabaw i małe boisko ze sztuczną trawą, zgromadziły ponad 400 kibiców.
Poza samym dwumeczem przewidziane są dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na małym boisku zostaną ustawione stacje, gdzie wszyscy chętni będzie mogli wypróbować swoich sił w baseballu i softballu. W przerwie między meczami zaplanowane są również konkursy z nagrodami dla kibiców, a każdy, kto przyjdzie otrzyma materiał z zasadami gry. Dodatkowo w zrozumieniu kolejnych akcji i tego, co dzieje się na boisku, pomoże doświadczony spiker.
Dodajmy, że pojedynki w Ekstralidze rozgrywane są w formie dwumeczów - pierwszy z nich trwa 9 zmian (około 2,5 godziny), a drugi zaczyna się po 30 minutowej przerwie i jest nieco krótszy - 7 zmian.
Plan dwumeczu Baronów z Gepardami:
10:00 - rozgrzewka oby zespołów
11:00 - pierwszy mecz (9 zmian) Barons Wrocław vs Gepardy Żory
13:30 - konkursy dla kibiców
14:00 - drugi mecz (7 zmian) Barons Wrocław vs Gepardy Żory
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze