Reklama

Kolejny odcinek Kuźniczej zamknięty dla aut

02/05/2011 00:00

Kolejny etap przebudowy ulicy Kuźniczej w deptak przed nami. Od 2 maja fragment ulicy, od Kotlarskiej do Nożowniczej, zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego.

Zamknięcie odcinka to kontynuacja prac prowadzonych przez wykonawcę od początków grudnia zeszłego roku. Podobnie jak w przypadku I etapu inwestycji (na odcinku od Wita Stwosza do Kotlarskiej oraz od Uniwersyteckiej do placu Uniwersyteckiego wraz z placem), i tym razem z Kuźniczej usunięta zostanie nawierzchnia, co pozwoli przygotować wykopy pod sieć wodno-kanalizacyjną.


Po przygotowaniu frontu robót - demontaż nawierzchni i roboty ziemne - do wykonania ratowniczych badań archeologicznych przystąpią ekipy specjalistów z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Po przebudowie ulica Kuźnicza stanie się deptakiem wyłączonym z ruchu kołowego. Przejazd przez nią możliwy będzie wyłącznie przecznicami, a więc Kotlarską, Nożowniczą i Uniwersytecką.


Zgodnie z projektem zieleń znajdująca się na zamykanym jutro odcinku pozostanie. Wzbogacą ja jednak elementy małej architektury w postaci okrągłych siedzisk i klombów powiązanych z istniejącymi drzewami i krzewami. Całość zostanie podświetlona lampami wyposażonymi w ruchome, kierunkowe źródła światła.


Generalnym wykonawcą prac jest firma Bickhardt Bau, koszt przebudowy Kuźniczej wyniesie prawie 18,4 mln. zł., inwestycja potrwa 18 miesięcy i powinna zakończyć się do końca pierwszej połowy 2012 r.


js

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości