Lalkowy spektakl dla dorosłych w reżyserii Agaty Kucińskiej na podstawie uhonorowanej Gdyńską Nagrodą Dramaturgiczną sztuki Artura Pałygi będzie można zobaczyć już pod koniec stycznia we wrocławskim Teatrze Lalek.
Punktem wyjścia spektaklu jest tragiczna śmierć Lucy, która ginie podczas pożaru we własnym mieszkaniu. Widzowie zastają ją w chwili przechodzenia ze świata żywych w inny, nieznany wymiar.
Ów moment „pomiędzy”, punkt zawieszenia – to czas rozliczenia własnego ja w kontekście nagłego, dramatycznego odejścia. Kobieta spogląda z tego punktu wstecz na swoje życie. Są przy niej Płomyk i Iskierka, niby-aniołowie, niby-Charonowie, którzy pomagają bohaterce przeżyć trudne chwile, prowokują do wysnuwania wniosków, a czasem boleśnie dopiekają.
Historia Lucy przeplata się z losami innych osób, które na swój sposób także doświadczają końca świata. Na scenie widzimy więc rodziców sparaliżowanego chłopca, nieuleczalnie chorą kobietę, matkę nie mogącą sobie poradzić z lękiem o dziecko. Bohaterów łączy jedno: wszyscy uparcie próbują odnaleźć sens w tragediach, które ich spotkały, znaleźć punkt oparcia w chaosie, jaki wdarł się w ich życie.
"W środku słońca gromadzi się popiół" opowiada o jednej z najbardziej uniwersalnych ludzkich potrzeb: ciągłym poszukiwaniu sensu i dążeniu do harmonii. Spektakl będzie można zobaczyć 21, 22 i 23 stycznia o godzinie 19:00 we wrocławskim Teatrze Lalek.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze