Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Na drogach i chodnikach ślisko może być w piątkowy wieczór i w nocy z piątku na sobotę.
– Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie – mówi Michał Mercik, synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.
I dodaje, że temperatura minimalna będzie wynosić od -7do -5°C, a przy gruncie – od -9 do -7°C
Ślisko będzie od piątku, od godz. godz. 20. Zjawisko meteorologiczne może utrzymywać się nawet do sobotniego poranka.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze