Chodzi o 7 budynków z XIX-wieku. Pomysł ich wyburzenia pojawił się, gdyż ulica ma być poszerzona. Wrocławscy architekci protestują przeciw pomysłom miejskich planistów. Urzędnicy uspokajają, że ostatecznej decyzji o losie budynków jeszcze nie ma. Wciąż jest więc czas by powstrzymać zagładę kamienic.
Wyburzone miałby zostać kamienice po lewej stronie ul. Wyszyńskiego (patrząc na północ), na odcinku między Sienkiewicza a Prusa. Taką propozycję można znaleźć w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego, który jest właśnie opiniowany (patrz ilustracja). Jeśli radni przegłosują projekt w obecnym kształcie los budynków z XIX wieku będzie przesądzony.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze