Reklama

Miasto kazało wybudować drogę rowerową, ale stwierdziło, że jest niewygodna i ją zamknęło

29/08/2022 17:39

Drogę rowerową musiał wybudować deweloper budujący prywatny akademik przy ul. Sienkiewicza. Kiedy przejazd był gotowy, miasto doszło do wniosku, że skoro na Sienkiewicza nie ma innych fragmentów dróg rowerowych, to zablokuje przejazd także na nowo wybudowanym odcinku.

Droga rowerowa przy ul. Sienkiewicza we Wrocławiu ledwo powstała, a już została zamknięta. Po nowo wybudowanej ścieżce koło dawnego Mamuta rowerzyści jeździli niedługo. Wypadek, do którego tam doszło kilka tygodni temu spowodował, że urzędnicy zamknęli ten ponadstumetrowy odcinek i dziś przekonują, że drogi rowerowej nigdy tam nie było.


- Wspomniany pas asfaltu nie jest drogą dla rowerów i nigdy nią nie był - droga dla rowerów musi być odpowiednio oznakowana znakami pionowymi, których tam nigdy nie było. Niemniej powstał on z takim przeznaczeniem - przekazuje rzeczniczka prasowa ZDiUM-u Klaudia Piątek.

Reklama

Oficjalnie drogi dla rowerów nie ma, bo nie ma ona kontynuacji ani w kierunku pl. Bema, ani w kierunku ul. Wyszyńskiego. Urzędnicy miejscy doszli więc do wniosku, że zmuszenie rowerzystów do korzystania z niej byłoby bardzo uciążliwe i niewygodne. Przypomnijmy, że ustawienie znaków drogowych informujących o drodze dla rowerzystów sprawia, że rowerzyści mają obowiązek korzystania z niej.


- Pomimo braku oznakowania pionowego, część rowerzystów korzystała z tego fragmentu, dlatego zdecydowano o jego zagrodzeniu tak, aby nie sugerować rowerzystom możliwości wjazdu i jazdy tym fragmentem - przekonuje Piątek.

Reklama

Droga będzie oznakowana i udostępniona rowerzystom dopiero, gdy zostaną wybudowane jej kontynuacje. Kiedy to nastąpi? Biuro prasowe urzędu miejskiego nie odpowiada na to pytanie. Podobnie, jak na pytanie o obecną funkcję asfaltowego placka, który nie jest chodnikiem ani parkingiem czy drogą rowerową.


Fragment drogi dla rowerów wzdłuż ul. Sienkiewicza wybudował deweloper, który prowadził prace na terenie dawnej piekarni Mamut. - Zgodnie z podpisaną umową drogową z grudnia 2018 r. pomiędzy Gminą Wrocław a Inwestorem, zostaliśmy zobligowani m.in. do: przebudowy chodnika w ulicy Świętokrzyskiej, budowy sygnalizacji świetlnej, wykonania dodatkowego przejścia dla pieszych oraz przebudowy chodnika w ul. Sienkiewicza - w tym do wybudowania fragmentu ścieżki rowerowej - przekazuje Kris Czapski, przedstawiciel inwestora BC Wrocław Sienkiewicza, który rewitalizował budynek przy Sienkiewicza.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości