W czwartek w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu zostały zaprezentowane nowe samochody i sprzęt, który trafił tam w wyniku współpracy z miastem. Jest to efekt realizacji uchwały Rady Miasta - „Program Poprawy Bezpieczeństwa we Wrocławiu w latach 2017-2020”.
Magistrat wsparł kwotą 650 tys. zł zakup 16 nowych samochodów marki Hyundai model I30, które posłużą teraz wrocławskiej policji.
– Nowoczesna flota przyczyni się przede wszystkim do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta. Dzięki nowym samochodom będziemy mogli szybciej udzielić wsparcia społeczeństwu, dojeżdżając na miejsce zdarzenia w odpowiednio krótkim czasie - mówi mł. insp. Przemysław Kozioł, zastępca Komendanta Miejskiego Polski we Wrocławiu.
Do Komendy Miejskiej Policji trafiły również: samochód marki Ford Transit Connect, laserowy miernik prędkości, specjalne ubrania motocyklowe dla wrocławskiej drogówki i inny sprzęt przydatny w codziennej pracy.
– Współpraca na linii policja – miasto Wrocław przebiega wręcz wzorowo. Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a czując się odpowiedzialnym za komfort życia mieszkańców, wsparliśmy policję, współfinansując zakup nie tylko samochodów, ale także m.in. niezbędnego wyposażenia, dzięki któremu funkcjonariusze to bezpieczeństwo nam zapewniają. Deklaruję również, że w tym roku wrocławska policja także odczuje nasze wsparcie, jednak tym razem zdecydowaliśmy się niemal podwoić kwotę – tłumaczy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
Wsparcie finansowe, udzielone wrocławskiej policji z budżetu miasta w 2019 roku, to także 140 tys. zł na działania prewencyjne, 100 tys. zł na dodatkowe patrole w mieście oraz 30 tys. zł na dodatkowe patrole ekologiczne.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze