Reklama

Mimo mrozów mężczyzna przebywał w mieszkaniu bez ogrzewania, wody i gazu

02/03/2018 11:09

W czwartek, 1 marca, strażnik osiedla Muchobór Wielki otrzymał od mieszkańców informację o samotnym mężczyźnie, który przebywał w mieszkaniu w bardzo ciężkich warunkach. Strażnik udał się pod wskazany adres na ulicy Samborskiej. W mieszkaniu nie było ogrzewania, wody i gazu, a jego mieszkaniec powiedział, że nie ma stałej pracy. 

Strażnik osiedla uznał, że sytuacja wymaga powiadomienia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zapowiedział też, że odwiedzi ponownie to miejsca i sprawdzi, czy z jego mieszkańcem jest wszystko w porządku.


W ostatnich dniach przez Dolny Śląsk przechodzi fala ujemnych temperatur - w niedzielny poranek termometry we Wrocławiu odnotowały nawet 17 kresek poniżej zera. Minusowe temperatury mogą być zagrożeniem dla ludzi schorowanych i starszych oraz dla tych pozbawionych dachu nad głową albo mieszkających w fatalnych warunkach. Policja i straż miejska apeluje o pomoc potrzebującym.

Reklama

Minusowe temperatury niosą za sobą realne zagrożenie utraty zdrowia i życia z powodu wyziębienia organizmu. Dlatego funkcjonariusze zwracają się z apelem o reakcję i zwracanie uwagi na osoby bezdomne i starsze. O osobach, które mogą potrzebować pomocy możemy poinformować odpowiednie służby pod numerami alarmowymi (112, 997, 998, 999) oraz pod numerem straży miejskiej (986).


W czwartek, 1 marca, strażnicy pomogli 14 osobom bezdomnym, a 3 osoby nietrzeźwe zostały przewiezione do WROPON-u.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości