Reklama

Minął rok od wyborów parlamentarnych. Sprawdź, jak pracowali posłowie z Wrocławia (STATYSTYKI)

25/10/2016 16:25

Dokładnie rok temu Polscy poszli o urn i wybrali nowy parlament. W poselskich ławach zasiadło 14 osób, które mają reprezentować interesy mieszkańców Wrocławia. Postanowiliśmy sprawdzić jaką aktywnością na Wiejskiej wykazali się przedstawiciele z naszego miasta.

Prawo i Sprawieliwość


Wrocławska delegacja Prawa i Sprawiedliwości od samego początku liczy 6 osób. Dwoje wrocławskich posłów zostało członkami rządu Beaty Szydło. Beata Kempa pełni funkcję członka rady ministrów oraz szefowej kancelarii premiera. Z kolei Mariusz Jędrysek jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska. Posłowie PiS-u z Wrocławia w sumie 51 razy pojawiali się na sejmowej mównicy, złożyli 46 interpelacji i 5 zapytań. Z sejmowej trybuny najczęściej, aż 30 razy przemawiała Beata Kempa, najrzadziej Przemysław Czarnecki, który do tej pory ma na koncie tylko 1 wystąpienie. Warto też zauważyć, że wrocławscy posłowie partii rządzącej wykazali się najwyższą frekwencją na głosowaniach (94,8%), a liderka Mirosława Stachowiak-Różecka brała udział w ponad 98,5% głosowań.

Reklama


Platforma Obywatelska


W ciągu pierwszego roku klub Platformy Obywatelskiej stracił aż dwóch posłów z Wrocławia. W czerwcu tego roku poseł Michał Jaros zrezygnował z członkostwa w PO i przeniósł się do Nowoczesnej. W lipcu z szeregi PO opuścił Jacek Protasiewicz, który od września jest członkiem klubu Europejscy Demokraci. Pozostała trójka wrocławskich posłów Platformy z sejmowej mównicy korzystała 38 razy (najczęściej Alicja Chybicka – 14 razy, najrzadziej Aldona Młyńczak – 11 razy). Wrocławska delegacja PO złożyła w sumie 39 interpelacji. W tej materii przodował Sławomir Piechota, który ma ich na koncie 16.

Reklama


Nowoczesna


Wrocławscy posłowie Nowoczesnej korzystali z sejmowej mównicy aż 151 razy. Niekwestionowaną liderką w tym przypadku jest Joanna Augustynowska, która głos zabierała aż 70 razy. Poseł Michał Jaros okazał się dla Nowoczesnej sporym wzmocnieniem jeżeli chodzi o liczbę złożonych interpelacji. Jaros jest autorem 43 z 54 interpelacji złożonych przez wrocławska delegację Nowoczesnej.



Wolni i Solidarni


Na początku kadencji Wrocław miał swojego przedstawiciela w klubie Kukiz’15, jednak drogi Pawła KukizaKornela Morawieckiego rozeszły się po tym, jak wrocławski poseł poprosił koleżankę z ław poselskich, by oddała głos w jego imieniu podczas gdy sam wyszedł z sali. Obecnie Morawiecki jest przewodniczącym trzyosobowego koła poselskiego Wolni i Solidarni. W tej kadencji pełnił funkcję marszałka seniora, otwierając pierwsze posiedzenie sejmu. Na trybunie sejmowej występował 17 razy, złożył 3 interpelacje. Morawiecki zanotował najgorszą wśród posłów z Wrocławia frekwencję w głosowaniach (73,6%).

Reklama


Europejscy Demokraci


Koło poselskie Europejscy Demokraci zostało stworzone przez trzech posłów wyrzuconych w lipcu z Platformy Obywatelskiej i Stefana Niesiołowskiego, który we wrześniu sam opuścił szeregi PO. Przewodniczącym nowego stronnictwa został były przewodniczący dolnośląskich struktur Platformy, poseł Jacek Protasiewicz. Oprócz Protasiewicza do ED przeniósł się także były prezydent Wrocławia Stanisław Huskowski – obecnie poseł z okręgu legnickiego. Wrocławski przedstawiciel Europejskich Demokratów na trybunie sejmowej pojawiał się 48 razy, złożył 14 interpelacji i brał udział w 93% głosowań.

Reklama


NAJWYŻSZA FREKWENCJA NA GŁOSOWANIACH




Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS) 98,5%




Aldona Młyńczak (PO) 96,6%




Michał Jaros (N) 96,4%




NAJNIŻSZA FREKWENCJA NA GŁOSOWANIACH




Kornel Morawiecki (WiS) 73,6%




Alicja Chybicka (PO) 87,6%




Krzysztof Mieszkowski (N) 89,4%




NAJWIĘKSZA LICZBA WYSTĄPIEŃ




Joanna Augustynowska (N) 70




Krzysztof Mieszkowski (N) 58




Jacek Protasiewicz (ED) 48




NAJMNIEJSZA LICZBA WYSTĄPIEŃ




Przemysław Czarnecki (PiS) 1




Piotr Babiarz (PiS) 2




Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS) 4




NAJWIĘKSZA LICZBA INTERPELACJI

Reklama



Michał Jaros (N) 43




Piotr Babiarz (PiS) 27




Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS) 17




POSŁOWIE, KTÓRZY NIE ZŁOŻYLI ŻADNEJ INTERPELACJI




Beata Kempa (PiS) 0




Mariusz Jędrysek (PiS) 0




Przemysław Czarnecki (PiS) 0



Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości