Reklama

Na Dworcu Głównym będzie nowy peron. Ruszyła budowa

07/11/2018 14:05

W tym tygodniu rozpocznie się budowa nowego peronu nr 6 na stacji Wrocław Główny. W poniedziałek nastąpiło przekazanie placu budowy dla firmy Infrakol, realizującej inwestycję. W połowie pzyszłego roku nowy peron będzie już do dyspozycji podróżnych.

Nowy peron nr 6 na stacji Wrocław Główny będzie miał 200 m długości. Zostanie połączony schodami z głównym tunelem dworca, w którym działają kasy. Dostęp do pociągów dla podróżnych o ograniczonej mobilności i pasażerom z cięższym bagażem ułatwi winda.


Będzie to wysoki peron (między platformą i torami będzie 76 cm), ułatwiający podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Peron i drogi dojścia będą wyposażone w system oznakowania dotykowego. W planie są też system monitoringu i nowe oświetlenie.


W ramach inwestycji zamontowane zostaną trzy wiaty peronowe. Peron będzie miał system nagłośnienia i tablice informacyjne. Druga trasa na peron będzie poprowadzona schodami, od ulicy Suchej, co zapewni szybkie dojście dla podróżnych, korzystających z MPK i dworca autobusowego.

Reklama

Wraz z peronem zostaną wykonane odpowiednie prace na sąsiednim torze, wraz z zabudową urządzeń zabezpieczających ruchu kolejowy. Wykonawcą jest firma Infrakol, a koszt budowy 7,4 mln zł.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości