Reklama

Na północy Wrocławia powstaje nowoczesny szpital im. Jana Pawła II

29/08/2016 12:06

Przy ulicy Lekarskiej powstaje Vratislavia Medica - Szpital im. Św. Jana Pawła II. W nowej placówce pacjenci będą mogli skorzystać z pomocy na oddziałach neurologi, rehabilitacji neurologicznej, kardiologicznej, ogólnoustrojowej i ortopedycznej oraz oddziału ortopedycznego, na którym będą wykonywane planowane zabiegi operacyjne.

Do nowego budynku przy ul. Lekarskiej przeniesie się Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej obecnie mieszczące się przy ul. Chopina. W ofercie placówki realizowana będzie bogata oferta zabiegów rehabilitacyjnych, w tym zabiegi wykonywane w komorze hiperbarycznej oraz jedynym we Wrocławiu basenie z przeciwprądami do nauki chodzenia.


- Vratislavia Medica będzie jednym z najbardziej nowoczesnych ośrodków medycznych w Polsce. Szpital będzie się wyróżniać kompleksowością i innowacyjnością świadczonych usług oraz spersonalizowanym podejściem do pacjenta – opowiada Stanisław Han, inwestor Vratislavia Medica.

Reklama

W nowym szpitalu do dyspozycji pacjentów oddane zostanie 150 łóżek, dodatkowo placówka będzie w stanie obsłużyć 140 osób w ramach tzw. opieki dziennej. Pacjenci mogli skorzystać z dwuosobowych pokoi z własną łazienką, wyposażonych w sprzęt niezbędny do leczenia i rehabilitacji. Władze grupy HASCO, właściciela placówki liczą, że z obiektu przy ul. Lekarskiej, dzięki rozszerzeniu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia będzie służył jak największemu gronu potrzebujących.


- W nowej placówce jesteśmy w stanie zapewnić leczenie dla około tysiąca pacjentów miesięcznie. Robimy wszystko, aby jak największa część tych osób mogła korzystać z opieki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Obecnie mamy podpisaną umowę z NFZ, ale jest to kropla w morzu potrzeb wrocławskich pacjentów, dlatego zależy nam na rozszerzeniu kontraktu – mówi Waldemar Taborski, nowy Dyrektor Naczelny i Prezes Zarządu Vratislavia Medica.

Reklama


- Obecnie w budynku trwają prace wykończeniowe. Jeśli chodzi o otwarcie, to nie podajemy jeszcze konkretnej daty, ze względu na to, że czekają nas odbiory techniczne, sanepidu itp. Liczymy na to, że na początku 2017 w szpitalu będą już przyjmowani pacjenci – informuje Magdalena Karcz, PR Manager spółki Hasco.


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości