Dolnośląscy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmująca się kradzieżami samochodów. Grupa ta specjalizował się w samochodach marki VW-Audi. Wśród zatrzymanych są osoby kradnące auta, paser oraz osoba, która na terenie naszego województwa wyszukiwała auta. Na posesji jednego z zatrzymanych znaleziono aż 15 samochodów skradzionych na terenie Polski, Wielkiej Brytanii i Niemiec, a wartość ich jest na nie mniejsza niż 300 tysięcy złotych.
– Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z kolegami ze Złotoryi rozbili grupę przestępczą zajmująca się kradzieżami samochodów na terenie Dolnego Śląska. Policjanci tą sprawą zajmują się od blisko 3 miesięcy – informuje Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej policji.
Do chwili obecnej zatrzymanych zostało czterech mężczyzn w wieku od 28 do 36 lat. Zatrzymania miały miejsce na terenie województwa pomorskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego.
Wśród zatrzymanych są osoby podejrzane o kradzieże aut , paser, a także osoba, która na terenie województwa dolnośląskiego zajmowała się wyszukiwaniem pojazdów.
Jak ustalili policjanci grupa specjalizowała się w kradzieżach samochodów marki VW - Audi. Skradzione auta trafiały do paserów na terenie województwa pomorskiego i mazowieckiego. Podczas przeszukania posesji jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli duże ilości części samochodowych. Ujawniono łącznie 15 samochodów z grupy VW, które zostały skradzione na terenie Polski, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Wartość skradzionych pojazdów oszacowano na nie mniej niż 300 tysięcy złotych.
Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Ma ona charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania. Za kradzież i paserstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze