Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji rady miejskiej, przed ratuszem zebrali się mieszkańcy, którzy nie chcą w swojej okolicy spalarni odpadów. Autorzy petycji przekonywali, że budowa wielopaliwowej elektrociepłowni przy ul. Obornickiej przyniesie negatywne skutki dla zdrowia mieszkańców. Po proteście punkt dotyczący przygotowania nowego planu przestrzennego dotyczącego tego terenu został wycofany z porządku obrad.
Wrocławska rada miejska miała się dziś zająć przygotowaniem planu zagospodarowania w rejonie
ulic Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Obornickiej we Wrocławi u. Dokument ten zakładał umożliwienie zlokalizowania przy ul. Obornickiej spalarni śmieci, przeciwko której protestują mieszkańcy.
– Wniosek ten nie zawiera jednej najważniejszej rzeczy: troski o zdrowie, bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Wrocławia, którzy mieszkają w sąsiedztwie i którym wydano stosowane pozwolenia na budowę domów i mieszkań – argumentowali swój sprzeciw mieszkańcy osiedla Karłowice-Różanka.
Na początku czwartkowej sesji rada miejska jednogłośnie zdecydowała o wykreśleniu tego punktu z porządku obrad.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze