Reklama

Niemiecka firma otwiera się na rzemieślników z Wrocławia. Pracę może znaleźć kilkaset osób!

16/11/2016 11:12

Pod koniec września we Wrocławiu otworzył się pierwszy polski oddział niemieckiego koncernu R+S Group. Firma zajmująca się m.in. kompleksowym wykończeniem budynków, produkcją szaf sterowniczych i elektroniki okrętowej, planuje zatrudnić nawet kilkaset osób z Wrocławia. Poszukiwani są głównie rzemieślnicy, absolwenci techników i szkół zawodowych, jak i inżynierowie.

Firmę w 1988 roku założyli dwaj elektrycy Markus RöhnerDieter Seban. W ciągu 25 lat koncern rozrósł się do znacznie większych rozmiarów. Obecnie firma posiada ponad 30 oddziałów i zatrudnia blisko 3,5 tys. pracowników, ciągle poszukując nowych specjalistów. Od jakiegoś czasu biura R+S Group działają już w Serbii, Chorwacji, Bośni i na Węgrzech. We wrześniu zakończyły się prace w pierwszym polskim oddziale spółki, którym pokieruje Matthias Predojewicz.


Spółka w swoim portfolio szczyci się m.in. budynkiem Uniwersytetu Medycznego w Fuldzie, stadionem piłkarkim St. Pauli oraz budynkiem drezdeńskiego archiwum. Z elektryki okrętowej wytwarzanej przez R+S Group korzystały m.in. stocznie w Filadelfii i Gdańsku. - Chcemy się rozwijać i zdobywać nowe rynki - zapewnia Markus Röhner prezes i założyciel R+S Group, który jednocześnie zauważa, że rozwój firmy musi wiązać się z pozyskaniem nowych pracowników.

Reklama

Zadaniem otwartego we wrześniu, pierwszego polskiego oddziału firmy będzie pozyskiwanie i szkolenie przyszłych pracowników. W biurze przy pl. Strzeleckim 25 we Wrocławiu odbywać się mają szkolenia przygotowujące do pracy w zakładach firmy. Podczas czteromiesięcznego, intensywnego kursu kandydaci zdobędą szereg umiejętności praktycznych i teoretycznych, ale też nauczą się języka niemieckiego w stopniu umożliwiającą swobodną komunikację. - We Wrocławiu nie szukamy taniej siły roboczej. Szukamy osób, które mają fach w ręku i są pracowite – dodaje Markus Röhner.


Największą szansę na zatrudnienie mają absolwenci szkół zawodowych i techników, ale firma nie zamyka się też na inżynierów. Zatrudnienie w zakładach R+S Group zlokalizowanych w różnych częściach Niemiec w najbliższym czasie może znaleźć nawet 800 osób. Szczególnie poszukiwani są elektrycy, hydraulicy i spawacze.

Reklama

- Już 25 lat temu zdarzało mi się pracować z Polakami. Praktycznie od samego początku nasza firma zatrudnia Polaków i współpracuje z podwykonawcami z Polski. Polacy to ludzie ambitni i pracowici – ocenia Röhner, który zaznacza jednocześnie, że w jego firmie wszyscy pracownicy mogą liczyć na takie same warunki pracy i niemiecką umowę o pracę. - Pracownicy są naszą siłą – zapewnia.


- Tym co wyróżnia naszą firmę jest gwarancja stabilności. Zatrudniamy wyłącznie w oparciu o niemiecką umowę o pracę – mówi Adam Fronczek, koordynator wrocławskiego oddziału R+S Group. Ponadto Polacy, którzy zdecydują się na przeprowadzkę do Niemiec, mogą liczyć na pomoc związaną ze zmianą miejsca zamieszkania. - Naszym pracownikom zapewniamy bogate zaplecze socjalne, pełnopłatne urlopy, dodatki na dzieci, dbamy też o to by stale podnosili swoje kwalifikacje. Zdarzają się okresy, w których mamy mniej zleceń, wtedy nasz personel bierze udział w różnego rodzaju szkoleniach, a czas spędzony na nauce wlicza się do normalnych godzin pracy, za które pracownik otrzyma wynagrodzenie – zauważa Fronczek.

Reklama

Przedstawiciele pierwszego polskiego oddziału spółki mają nadzieję, że uda im się pozyskać kilku świeżo upieczonych absolwentów dolnośląskich szkół. W przyszłości chcą współpracować z wrocławskimi zawodówkami i technikami, żeby najlepszych rzemieślników wyłaniać jeszcze na etapie edukacji.


Przedstawiciele firmy w swoich szeregach chętnie widzieliby też osoby bardziej doświadczone. – Wiek nie gra roli, w naszej firmie może pracować każdy, kto posiada umiejętności oraz wykazuje chęć i zaangażowanie – twierdzą zgodnie.

Reklama

Firma nie wyklucza też współpracy z urzędami pracy. - Jestem po pierwszej wizycie w dolnośląskim urzędzie, gdzie nasza oferta została przyjęta z zainteresowaniem. Liczę na dobrą współpracę – kończy Adam Fronczek.


Więcej informacji o rekrutacji do R+S Group można znaleźć na stronie www.rs-ag.net


red.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości