Reklama

Nietypowa próba kradzieży we Wrocławiu. 67-latek toporkiem połamał znak [WIDEO]

13/01/2020 13:00

Stojący przy jednym z wrocławskich sklepów znak drogowy stał się celem 67-letniego wrocławianina. Mężczyzna przez jakiś czas mocował się ze słupem, na którym zawieszono oznakowanie. Wszystko to zauważył spieszący do pracy policjant.

Jak się później okazało, mężczyzna przy pomocy toporka chciał wyrwać znak drogowy i oddać konstrukcję do skupu złomu. Jego „praca” nie umknęła jednak uwadze przechodniów, w tym idącego do pracy policjanta. Funkcjonariusz o całym zajściu natychmiast poinformował swoich kolegów i chwilę później na miejscu pojawił się patrol.


– 67-letni Wrocławianin był zaskoczony interwencją mundurowych. Nie krył w ogóle chęci wykopywania z podłoża znaku drogowego, ani powodu takiego zachowania. Tłumaczył funkcjonariuszom, że wyrwany przy pomocy toporka znak chciał oddać do pobliskiego skupu złomu i uzyskać dzięki temu środki finansowe – mówi st. sierż. Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji.

Reklama

Policjanci zabezpieczyli zniszczony znak drogowy oraz doprowadzili 67-latka na komisariat. – Aktualnie trwa szacowanie strat poczynionych przez mężczyznę. W zależności od ich wysokości, mężczyzna może usłyszeć zarzut popełnienia przestępstwa, zagrożonego karą nawet pięcioletniego pozbawienia wolności – tłumaczy policjant.



ZOBACZ TEŻ: 21-latek ukradł kurtkę. Może pójść do więzienia na 5 lat


bas

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości