Magistrat od początku września bezskutecznie szuka firmy, która wyremontuje nawierzchnię trzech przystanków przy ulicy Strzegomskiej, znajdujących się na wydzielonej jezdni autobusowej. Właśnie unieważniono już trzeci przetarg na to zadanie - teraz urzędnicy zamierzają udzielić zamówienia z wolnej ręki, wkrótce ruszą negocjacje z potencjalnym wykonawcą.
Spółka Wrocławskie Inwestycje właśnie po raz trzeci unieważniła przetarg na remont nawierzchni jezdni autobusowej w obrębie trzech przystanków przy ulicy Strzegomskiej. Chodzi o przystanki autobusowe przy skrzyżowaniach z ulicą Rogowską, Gubińską i Nowodworską.
- Poza obszarami przystanków jezdnia ma nawierzchnię bitumiczną, w rejonie przystanków jezdnia ma nawierzchnię z kostki betonowej, która obecnie jest skoleinowana na całej długości i szerokości jezdni - tłumaczą urzędnicy.
Dlatego zdecydowano, że kostka w rejonie przystanków zostanie wymieniona na nawierzchnię z betonu cementowego. Pierwszy przetarg unieważniono pod koniec września, bo nie wpłynęła żadna oferta. Podobnie rzecz się miała w przypadku drugiego i trzeciego postępowania.
Teraz urzędnicy zamierzają udzielić zamówienia z wolnej ręki - wkrótce rozpoczną się negocjacje z potencjalnym wykonawcą. Na razie nie wiadomo, kiedy cała inwestycja ruszy. Termin zależy m.in. od pogody.
- Póki co autobusy wciąż jeżdżą i nic nie wskazuje na to, by ten stan w najbliższym czasie miał się zmienić - podkreśla Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.
W trakcie remontu buspas na ulicy Strzegomskiej zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Autobusy będą więc jeździć po tych samych jezdniach, co samochody, tam też zostaną wyznaczone przystanki zastępcze: trzy po wschodniej stronie kolejnych skrzyżowań na jezdni południowej (czyli prowadzącej w kierunku centrum miasta) na wysokości przystanków stałych i trzy na jezdni północnej.
- Lokalizacje przystanków zastępczych dobrane zostały w taki sposób, by zapewnić dobre warunki dojść pieszych, nie dławić ruchu kołowego na skrzyżowaniach, a jednocześnie – by zapewnić utrzymanie wszystkich relacji kierunkowych komunikacji autobusowej - zapewniają autorzy projektu czasowej organizacji ruchu.
W kilku lokalizacjach nie uda się uniknąć kolizji z zielenią miejską - konieczne będzie zabezpieczenie drzew i usunięcie fragmentów trawnika pod perony tymczasowe. Po zakończeniu robót trawnik zostanie poddany renowacji. Jak udało nam się ustalić, pojawił się pomysł, by stworzyć też tymczasowe zatoki autobusowe.
Przypomnijmy, że buspas powstał w ramach przebudowy ulicy Strzegomskiej przed Euro 2012. O problemach z nawierzchnią w okolicy przystanków przy ulicy Nowodworskiej donosiliśmy już w marcu 2012 roku. Zapadniętą kostkę miała - w ramach gwarancji - naprawić firma Skanska, czyli wykonawca przebudowy. Tak się jednak nie stało.
Jak mówią urzędnicy, wykonawca wskazał bowiem na winę projektanta i wciąż nie udało się dojść do porozumienia. W spółce Wrocławskie Inwestycje tłumaczą, że przeciągające się negocjacje nie mogą odbijać się na mieszkańcach i dlatego zdecydowano się rozpisać przetarg, a potem ewentualnie domagać się zwrotu poniesionych kosztów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze