Reklama

Nostalgicznie o miłości i zapomnieniu - nowa wystawa w Muzeum Pana Tadeusza

01/08/2016 10:15

„Wspomnienie miłosnego święta”, bo tak zatytułowana została wystawa czasowa, to niezwykle nostalgiczna i wielowarstwowa opowieść o miłości i tęsknocie.

Otwarte w maju tego roku, Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na wyjątkową wystawę poświęconą modzie ślubnej z czasów PRL. Skupia się ona na dniu ślubu, teoretycznie najważniejszym dniu w życiu człowieka. Poprzez prezentację strojów ślubnych i pamiątkowych zdjęć z kolekcji Anny StraszewskiejZuzanny Żubki-Chmielewskiej, organizatorzy wystawy zabiorą nas w podróż do czasów PRL-u. Odwiedzający będą mieli okazję posłuchać wspomnień i historii wybranych osób z całej Polski a całość uzupełni czytany komentarz ze zbiorów Czesława Miłosza. Ekspozycja odwołuje się do najsilniejszych uczuć, jakie odczuwamy – miłości oraz tęsknoty za ukochaną osobą czy przeszłością.


- Tęsknimy za miłością, za młodością, być może również za czasami analogowej pamięci, długich podróży, odręcznie pisanych listów i kilku w życiu uroczystych wizyt u fotografa. – mówi Maria Marszałek z Muzeum Pana Tadeusza – Jednocześnie nasza wystawa, trochę na przekór, dotyczy również zapominania.

Reklama

„Wspomnienie miłosnego święta” to nie tylko wystawa – organizatorzy zaplanowali warsztaty, zarówno dla dorosłych i dzieci, oprowadzania kuratorskie a także finisaż, na których czytane będą wcześniej wspomniane utwory Miłosza.


Wstęp na wystawę jest wolny – potrwa ona do 18-ego września.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości