Reklama

Nowa sygnalizacja świetlna w centrum. Montuje ją deweloper

19/02/2021 10:21

Na Przedmieściu Oławskim, na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Haukego-Bosaka, powstaje sygnalizacja świetlna. To inwestycja firmy Archicom, która tuż obok buduje biurowiec City Forum. 

Budowa sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową infrastruktury na skrzyżowaniu ul. Pułaskiego z Haukego-Bosaka towarzyszy budowie kompleksu biurowo-usługowego City Forum przy ul. Traugutta 45-55. Zespół budynków składa się z dwóch obiektów o łącznej powierzchni GLA 24 tys. mkw. Pracami zostaną objęte jezdnia, zjazd na parking przy ul. Pułaskiego i droga rowerowa.


- Celem przebudowy skrzyżowania jest poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu poprzez objęcie go sygnalizacją świetlną wraz z towarzyszącymi skrzyżowaniu przejściami dla pieszych i rowerzystów. Jest to szczególnie istotne z punktu widzenia bliskiego sąsiedztwa LO XIII oraz innych okolicznych szkół - tłumaczy Agnieszka Zamojska-Sroka z Archicomu.

Reklama

Montaż sygnalizacji świetlnej w obrębie całego skrzyżowania pozwoli na przywrócenie relacji prawo- i lewoskrętu z ul. Pułaskiego w ul. Haukego-Bosaka oraz prawo- i lewoskrętu z ul. Haukego-Bosaka w ul. Pułaskiego. Rozwiązania są skoordynowane z zjazdem do City Forum. Po zakończeniu przebudowy ul. Haukego-Bosaka na odcinku od zjazdu do City Forum do skrzyżowania z Pułaskiego będzie dwukierunkowa. Docelowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu zapewni możliwość realizacji wszystkich relacji skrętnych.


Decyzja o zmianach w tym rejonie została podjęta ze względu na wzrost natężenia ruchu. Projekt był opiniowany przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta oraz zatwierdzony przez Wydział Inżynierii Miejskiej.

Reklama

- Ze względu na nową inwestycję spodziewamy się tam wzmożonego ruchu. Od strony ul. Haukego-Bosaka będzie zlokalizowany zarówno wjazd, jak i wyjazd z parkingów podziemnych powstających tam biurowców. W sąsiedztwie są szkoły, powstaje hala sportowa, mamy tam drogę rowerową, jeżdżą tamtędy tramwaje. Okazji do kolizji jest sporo, dlatego zgodnie z przepisami inwestor musi zapewnić tam bezpieczeństwo ruchu - tłumaczy Ewa Mazur ze ZDiUM.


Archicom informuje, że prace powinny zakończyć się w tym kwartale i są w znacznej mierze uzależnione od warunków pogodowych.

Reklama

CZYTAJ TEŻ: BROWARY WROCŁAWSKIE W NOWOCZESNEJ ODSŁONIE [WIZUALIZACJE]

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości