Właściciel hotelu Wrocław – grupa Orbis, chce zabudować sąsiadującą z nim działkę wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich. Ma tam powstać nowy 3-gwiazdkowy hotel Ibis.
Budowa rozpocznie się prawdopodobnie już w przyszłym roku. - Wiele zależy od tego, jak uda nam się sprzedać inne nasze nieruchomości - powiedział Ireneusz Węglowski, wiceprezes zarządu Orbisu.
A są to między innymi piętro w tzw. kartonowcu, czyli starym biurowcu przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Swobodnej, czy teren przylegający do motelu przy ul. Lotniczej. Sprzedana zostanie także działka po bazie transportowej przy ul. Irysowej. Eksperci rynku nieruchomości szacują, że Orbis może zarobić na transakcjach ponad 35 milionów złotych.
Termin rozpoczęcia budowy nowego obiektu nie jest jeszcze znany, ale wiadomo już, że hotel będzie miał trzy gwiazdki i będzie należał do międzynarodowej sieci Ibis. Doba będzie kosztować ok. 150 zł., w odróżnieniu od cztero-gwiazdkowego hotelu Wrocław, gdzie kosztuje to 400 zł.
Nowy obiekt nie będzie połączony z sąsiadującym hotelem i nie będzie wysoki. Będzie miał maksymalnie sześć pięter, które pomieszczą dwieście pokoi. Orbis ma już w całym kraju dziesięć hoteli Ibis.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze