Reklama

Nuty Chopina w „Świątecznej wariacji” Gąsieńca

20/12/2010 00:00

Fryderyk Chopin towarzyszył nam przez cały rok. Dzięki najnowszej “Świątecznej wariacji” Stefana Gąsieńca i chóru Cantores Minores Wratislavienses w polskich domach obecny będzie także w te święta.

Mijający rok upłynął pod znakiem obchodów 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. W całej Polsce odbyły się dziesiątki koncertów, projektów i wydarzeń kulturalnych związanych z postacią słynnego kompozytora.



Dzięki „Świątecznej wariacji” pianisty jazzowego, Stefana Gąsieńca, geniusz Chopina i jego piękna muzyka będą mogły towarzyszyć nam podczas najbardziej rodzinnych świąt w polskiej tradycji.


W “Świątecznej wariacji” słychać inspirację chopinowskim scherzem h-moll, w które kompozytor wplótł fragment pięknej, polskiej kolędy „Lulajże Jezuniu”. W nagraniu poza jej autorem, który wykonuje partie fortepianu i elektronicznych instrumentów, wystąpili śpiewacy z chóru Cantores Minores Wratislavienses pod dyrekcją Piotra Karpety.




js

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości