Ostatni parowy holownik w kraju i jeden z nielicznych w Europie - wrocławski Nadbór - stanie się symbolem Wrocławia i atrakcją turystyczną. Już w październiku obędzie się próba uruchomienia wielkiego kotła parowego i kolejny rejs po ponad 20 latach. Obchodzący swoje 60. urodziny - Nadbór - jest jednym z 25 statków, które w 1949 roku przypłynęły z Holandii do Polski.
Prof. Stanisław Januszewski z Politechniki Wrocławskiej, związany również z Otwartym Muzeum Techniki, zapewnia że kiedy statek będzie wyremontowany, znów wyruszy do portu w Rotterdamie. Raz na kilka tygodni ma odbyć się rejs do centrum miasta, gdzie za ponad 500 zł mieszkańcy Wrocławia będą mieli szanse uczestniczyć w sentymentalnym rejsie.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze