Reklama

Parostatkiem w piękny rejs

14/08/2009 00:00

Ostatni parowy holownik w kraju i jeden z nielicznych w Europie - wrocławski Nadbór - stanie się symbolem Wrocławia i atrakcją turystyczną. Już w październiku obędzie się próba uruchomienia wielkiego kotła parowego i kolejny rejs po ponad 20 latach. Obchodzący swoje 60. urodziny - Nadbór - jest jednym z 25 statków, które w 1949 roku przypłynęły z Holandii do Polski.


 


Prof. Stanisław Januszewski z Politechniki Wrocławskiej, związany również z Otwartym Muzeum Techniki, zapewnia że kiedy statek będzie wyremontowany, znów wyruszy do portu w Rotterdamie. Raz na kilka tygodni ma odbyć się rejs do centrum miasta, gdzie za ponad 500 zł mieszkańcy Wrocławia będą mieli szanse uczestniczyć w sentymentalnym rejsie.


Łukasz Szczepanik; źródło: Gazeta Wrocławska

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości