Reklama

Piękna biblioteka na Dworcu Głównym już działa. Pierwsi czytelnicy zarejestrowani [ZDJĘCIA, WIDEO]

12/05/2017 22:21

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu powstała na pierwszym piętrze Dworca Głównego. W piątek o godz. 16 jej drzwi otworzyły się dla czytelników. Zajrzeliśmy do środka.

Księgozbiór biblioteki stanowią zbiory przejęte z filii nr 53, mieszczącej się wcześniej przy ul. Hercena oraz nowe zbiory biblioteczne. Tu został też przeniesiony klub Manga Cafe wraz z komiksami japońskimi z filii nr 42 przy ul. Serbskiej.


Czytelnicy znajdą tu stanowiska do odtwarzania płyt CD i DVD, czytelnię internetowa oraz wypożyczalnia multimediów. Są tu komputery z dostępem do internetu, a obsługa czytelnika prowadzona jest w nowoczesnym systemie Aleph.


Oprócz tego filia oferuje bogatą kolekcję audiobooków, literaturę piękną i popularnonaukowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych, lektury dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i licealistów, czasopisma, aktualną prasę, mangę i komiksy. Można tu wypożyczać gry planszowe i karciane.

Reklama


Bibliotekę podzielono na funkcjonalne strefy, m.in. strefę spotkań i relaksu wraz z czytelnią czasopism. Są tam nawet taras i kuchnia literacka. Wnętrza zachwycają – dużo tu drewna, a na ścianie przy repecji wisi ogromny zegar. Oprócz regularnej działalności będą tam organizowane lekcje biblioteczne, wystawy, warsztaty i spotkania autorskie.


Filia nr 12 jest Biblioteką Bez Barier, przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prowadzą do niej schody ruchome i winda. Wejście znajduje się od strony pasażu wewnętrznego.

Reklama

 

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości