Wrocław na kilka dni stał się światową stolicą policji. Do miasta zjechali funkcjonariusze z kilkudziesięciu krajów, a uroczysty przemarsz przez centrum i inauguracja na Rynku otworzyły IPA Games 2026 – jedną z największych imprez sportowych środowiska policyjnego.
Do stolicy Dolnego Śląska przyjechało blisko tysiąc policyjnych sportowców z około 30 państw. To czwarta edycja IPA Games, nazywanych „Światową Olimpiadą Policyjną”. Wcześniej zawody organizowano w Portugalii, Czarnogórze i Rumunii.
– Jestem pierwszy raz w Europie i na tej imprezie. Liczę na dobrą zabawę oraz poznanie nowych ludzi. Gram w koszykówkę, pierwsze rozgrywki mamy jutro. Oczywiście zakładam, że wygramy – mówił Bradley Bogues z Toronto Police Service.
Do 15 maja funkcjonariusze będą rywalizować w 12 dyscyplinach – od piłki nożnej, siatkówki i koszykówki 3x3, przez biegi uliczne, pływanie i judo, po strzelectwo, badminton czy tenis. Zaplanowano także turniej szachowy. Arenami zmagań są m.in. Stadion Olimpijski, obiekty AWF i WKS Śląsk oraz przestrzenie w centrum miasta.
W zawodach bierze udział także silna reprezentacja Polski – niemal 300 funkcjonariuszy. – Na co dzień służę w Komisariacie Śródmieście jako pomocnik dyżurnego. Piłka nożna to moja pasja od dzieciństwa. Tutaj gram z moimi kolegami – mówi st. sierż. Julia Furmankiewicz z KMP we Wrocławiu.
IPA Games to nie tylko sport. Organizatorzy – International Police Association wraz z dolnośląską policją i miastem – podkreślają, że wydarzenie służy integracji i wymianie doświadczeń. Uczestnicy biorą udział także w wydarzeniach kulturalnych i poznają Wrocław.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze