Pasażerowie Portu Lotniczego we Wrocławiu mogli ostatnio zaobserwować wzmożoną liczbę policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej z psami tropiącymi. Nie ma powodu do paniki, bo to tylko wspólne ćwiczenia służb pracujących z czworonogami.
– W szkoleniu udział wzięli przewodnicy wraz z psami przystosowanymi do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz psami przystosowanymi do wyszukiwania narkotyków – mówi nadkom. Krzysztof Zaporowski. – Głównym celem tego przedsięwzięcia był podniesienie wartości użytkowych psów służbowych oraz wymiana doświadczeń w zakresie kynologii służbowej, także w kontekście różnic szkoleniowych policji i straży granicznej oraz zapoznanie funkcjonariuszy i psów służbowych z infrastrukturą portu lotniczego – dodaje policjant.
W ramach szkolenia przewodnicy doskonalili umiejętności z zakresu pracy węchowej psów oraz taktyki i techniki wyszukiwania i odnajdywania ukrytych materiałów wybuchowych oraz środków narkotycznych. Szkolenie odbywało się zarówno na terenie terminalu odpraw, jak i w pozostałych budynkach wrocławskiego lotniska.
Wspólne zajęcia przewodników wraz z psami pracującymi w policji i straży granicznej pozwalają na nabywanie nowych umiejętności oraz wymianę doświadczeń i podnoszenie kwalifikacji, co bezpośrednio przekłada się na wzrost bezpieczeństwa i skuteczność w wykrywaniu zagrożeń terrorystycznych, jak i przestępczości narkotykowej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze