Reklama

Pożar w KWP we Wrocławiu i ewakuacja pracowników. Znamy wstępne ustalenia

20/12/2022 15:19

Wczorajszego popołudnia, w gmachu dolnośląskiej policji wybuchł pożar. Pracownicy zostali ewakuowani, a na miejscu pracowało wiele zastępów straży pożarnej. Co było przyczyną pożaru? 

Pożar w pomieszczeniach Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy Podwalu wybuchł około godziny 14, na miejscu z ogniem walczyło aż dziewięć zastępów straży pożarnej. Pracownicy komendy ewakuowali się z budynku jeszcze przed przyjazdem służb. Część pracowników cywilnych i policjantów po ewakuacji udała się do domów. Na szczęście nikt nie został ranny, zagrożenie strażakom udało się opanować już po ok. godzinie. 


Z jakiego powodu doszło do pożaru? Wstępne ustalenia w tej sprawie poznaliśmy dzisiejszego popołudnia. -Wczoraj w pomieszczeniu piwnicznym wykorzystywanym przez pracowników Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, doszło do zajęcia się ogniem drewnianych elementów infrastruktury technicznej i zadymienia w obiekcie. W związku z tym kierownictwo zarządziło ewakuację i wszyscy pracownicy oraz policjanci opuścili budynek. Do działań przystąpili strażacy i po zakończeniu oddymiania oraz wietrzenia pomieszczeń, przywrócono ich funkcjonowanie - oprócz pomieszczenia, ktore uległo zniszczeniu.

Reklama

Policjanci prowadzą obecnie czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia - podał nam p.o. młodszy aspirant Paweł Noga z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. 


Pożar w komendzie we Wrocławiu [ZDJĘCIA]


klo

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo tuWroclaw.com




Reklama
Najnowsze wiadomości